Vytisknout

Poděkování

Napsal Správce. Publikováno v Obecné

Zastupitelstvo obce Květná děkuje občanům za štědrost při Tříkrálové sbírce. Výnos sbírky je 7.899,- Kč. Ještě jednou všem děkujeme.

Přílohy:
Stáhnout tento soubor (certifikat.pdf)certifikat.pdf[ ]107 kB
Vytisknout

Děkujeme Policii ČR za vypátrání pachatele

Napsal Správce. Publikováno v Obecné

 

Loni v březnu se muž vydal „vybrat“ jeden z náhodně vybraných obchodů jen dva dny poté, co byl propuštěn z vězení. Podle stejného scénáře pokračoval i nadále.

„Neměl auto, a tak se vydával na své výpravy vlakem a následně šel pěšky. Urazil opravdu hodně kilometrů, k některým provozovnám šel i dvě hodiny. Aby lup odnesl, vybíral si lehké zboží, a to cigarety, které odnášel v igelitových taškách,“ popsala způsob krádeží policejní mluvčí Hana Kaizarová.

Aby byl muž ještě více nenápadný, zvolil před činem další trik. „Na akce si nosil také ‚pracovní‘ oblečení, do kterého se před vloupáním převlékal,“ uvedla mluvčí.

Napáchal škody za více než půl milionu

Když měl políčeno na další obchod, počíhali si na něj kriminalisté přímo při snaze dostat se do prodejních prostor. Po zadržení s nimi spolupracoval a ke všemu se přiznal. Vzhledem k tomu, že muž neměl trvalé bydliště ani peníze, bylo navrženo jeho vzetí do vazby, které soudce přijal.

Než dříve několikrát odsouzeného zloděje kriminalisté zadrželi, napáchal poměrně značné škody, a to nejen přímo na ukradeném zboží.

„Na odcizených věcech způsobil škodu za více jak půl milionu korun a 94 tisíc na poškozených věcech,“ dodala Kaizarová s tím, že do rejstříku trestů mu nyní může za krádeže a poškození cizí věci přibýt až osmiletý trest.

Zdroj:http://pardubice.idnes.cz/zlodej-vyrazel-za-kradezemi-pesky-i-vlakem-f2j-/pardubice-zpravy.aspx?c=A151027_134148_pardubice-zpravy_msv

 

Vytisknout

Možnost půjčování nářadí a strojů

Napsal Ing. Vojtěch Pražan. Publikováno v Obecné

Název stroje, nářadí Částka za zapůjčení
Kolový nakladač UNC 060 500,-+palivo/hodina
Míchací lopata se šnekem k UNC 100,-/den
Traktor PARK PRO 254 WD s příslušenstvím 100,-+palivo/den
Míchačka 150 l 100,-/den
Traktor 500,-+palivo/hodina
Hoblík 25-28 100,-/den
Okružní pila 100,-/den
Žebřík troj. 100,-/den
Vlečka za traktor 100,-/den
Pila OM 940C/41 cm+V 100,-+palivo/den
Kotoučová pila PKS 315 S 100,-
Křovinořez s přísl. 100,-+palivo/den
Rotační sekačka PZ 165 c 100,-/den
Obraceč a shrnovač píce 100,-/den
Přívěs RS 04 100,-/den
Vozík závěsný TR350-7 100,-/den
Osobní automobil Škoda 100,-+palivo/den
bourací kladivo 100,-/den
příklepová vrtačka 100,-/den
přímočará pila 100,-/den
aku šroubovák - vrtačka 100,-/den
ruční řezačka obkladů 100,-/den
Vytisknout

Vítejte na stránkách obce Květná

Napsal Správce. Publikováno v Obecné

Vítejte na stránkách obce Květná, která je má katastrální plochu 898,14 ha, obyvatel 420. Osada Květná má 120 čísel.

Vzdělání obyvatel: je většinou středoškolský nebo alespoň vyučen nějakému řemeslu, málokdy se objeví někdo se základním vzděláním. V posledních letech dorůstá generace, která studuje na vysokých školách humanitního i technického zaměření.

Společenský život: sbor dobrovolných hasičů, myslivecký sbor

Pracovní příležitost: zemědělství, obchod, zaměstnanci vojenského útvaru a práce v okolních městech Polička a Svitavy. Po roce 2000 vznikly v obci Technické služby obce Květná a Dům na půl cesty, které nabídly nová pracovní místa v počtu cca 30 lidí.

Dopravní spojení: Zastávka ČD Svitavy – Skuteč; autobusová zastávka linky Svitavy – Polička.

Z historie: Ves se připomíná roku 1347 , kdy byla zastavena litomyšlskému biskupovi. Byla původně buď úplně nebo částečně českou. To je patrno z velmi mnohých českých příjmení z tehdejší doby. České jméno Květná ani německé Blumenau se nikde v listinách neobjevuje. Bylo původně utvořeno z latinského jména „Quietne".

Pamětihodnosti: Největší pamětihodností obce je kostel sv. Vavřince z přelomu 19. a 20. století s přilehlými objekty. Původní dřevěný filiální kostel z roku 1350 se nedochoval v původním stavu, z důvodu malé kapacity byl v roce 1902 přestavěn v pseudorománském slohu podle návrhu Antonína Béby. Kostel stojí při silnici u hřbitova na kterém se dochovala barokní márnice z 18. století. Od roku 1860 je tento kostel farní. V místě je římsko-katolická fara, která není obydlena farářem, ale farář dojíždí z blízké Poličky. Nad farskou zahradou stojí trojboký morový sloup s letopočtem 1716. Na katastru obce jsou sloupové obrazy Jana Nepomuckého a sv. Pavla z roku 1802 na paměť krupobití. Na hřbitově je pomník padlým ve světové válce. V obci je ve značné míře zachovaná charakteristická přípotoční německá zástavba – domy dvorcového typu s neomítnutými opukovými zdmi a ozdobnými špaletami kolem oken. Přírodní zajímavosti: Na jih od obce jsou krásné a hluboké lesy - „Černý les". V něm se nachází kopec (607 m n.m.), z něhož je pěkný pohled do okolí. Za příznivého počasí je vidět až na Orlické hory. V katastru Květné je chráněné území zvané „Sněženkové údolí".